>>>~ انعکاس آب ~<<<

! هنوز هم نمی دانم هر سال که می گذرد یک سال به عمرم اضافه می شود یا یک سال از عمرم کم می شود

  

   

   

 به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از رویترز، در این هنگام مامورین امنیتی عراقی و نیروهای مخفی آمریکایی حاضر در جلسه به سمت خبرنگار مذکور حمله ور شدند و ضمن ضرب و شتم وی، او را به بیرون از سالن محل کنفرانس رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر عراق کشیدند.

البته لنگه کفش های پرتاب شده که از فاصله حدودا 5/4 متری پرتاب شدند به هدف مورد نظرشان اصابت نکردند. یکی از لنگه کفشها با جای خالی دادن بوش از بالای سر وی گذشت و لنگه کفش دیگر در حالی به سوی رئیس جمهور آمریکا پرتاب شد که وی دست های خود را مقابل صورت گرفته بود و نوری المالکی نیز سعی در منحرف نمودن جهت آن نمود و در نهایت به دیوار پشت سر بوش اصابت نمود.
پس از این اتفاق و در حالی که سکوت ناشی از بهت این ماجرا سالن کنفرانس را فرا گرفته بود، بوش با ژستی که سعی در حفظ خونسردی و طنزگونه تلقی کردن ماجرا داشت، گفت: هر دو لنگه کفشها برای من نبود!
وی سپس ادامه داد: من هیچگونه تهدیدی از بابت این اقدام احساس نکردم.
رسانه های بین المللی این اتفاق را به عنوان هدیه خداحافظی برای بوش در آخرین سفرش به عراق عنوان کردند.
گفتنی است سفر رئیس جمهوری آمریکا به عراق، چهارمین و آخرین سفر وی پیش از واگذاری دولت به باراک اوباما به شمار می رود. جرج بوش 20 ژانویه کاخ سفید را ترک می کند.
تهاجم نیروهای آمریکایی به کشور عراق در سال 2003 تا به امروز، ده ها هزار کشته و زخمی بر جای گذاشته است.
گفتنی است پرتاب کفش در فرهنگ و آداب مردم عراق بدترین نوع اهانت به حساب می آید و مردم زمان سقوط صدام نیز به سوی مجسمه وی کفش پرتاب می کردند.    
منبع:درنا

نوشته شده در 26 آذر 1387ساعت 12:51 توسط دختر پاییز نظرات (2)


Design By : Pichak